Αποτελέσματα εκλογών β’ μέρους 1ου Διαβουλευτικού Συνεδρίου ΜέΡΑ25

Με μεγάλη συμμετοχή από το σώμα των 600 και πλέον Συνέδρων του β’ μέρους του 1ου Διαβουλευτικού Συνεδρίου εκλέχτηκαν για την Κεντρική Επιτροπή:
Επικράτεια:
Κλέων Γρηγοριάδης
Μιχάλης Κριθαρίδης
Κρίτων Αρσένης
Μαρία Απατζίδη
Κώστας Ντάσκας
Αλέξης Σμυρλής
Jochen Schult
Θωμάς Αχταρίδης
Κώστας Μαρματάκης
Μαρία Καρακίτσου
Δανάη Στράτου
Φωτεινή Μπακαδήμα
Λίτσα Αλεξάκη
Σίσσυ Βελισσαρίου
Κώστας Πουλής
Δημήτρης Λιάπης
Δώρα Θεοδωροπούλου
Ιόβη Μαραγκού
Πολυχρόνης Καράμπελας
Γεράσιμος Λυμπεράτος
Σοφία Στράτου
Ρένα Παπαδοπούλου
Αριάννα Βαγουρδή
Σωτήρης Μητραλέξης
Περικλής Ζήκας
Γιάννης Μπαϊρακτάρης
Σπύρος Δερβενιώτης
Ευαγγελία Καούρη
Σαράντος Θεοδωρόπουλος
Γιώργος Λογιάδης
Θεόδωρος Βαρβαρέσσος – Δρόσος
Κωνσταντίνος Σπίγγος
Χρύσα – Αριάδνη Κουσελά
Στέργιος Τσαρτακλέας
Αθανάσιος Μπαράκας
Κώστας Κανελλόπουλος
Ιωάννα Λιούτα
Γιάννης Χαραλαμπάκης
Κωνσταντίνος Γαρδέλης
Αναστάσιος Κουτίνος
Χρήστος Αλβανός
Γιάννης Ζώης
Ευάγγελος Καλύβας
Σάκης Ζαχάρος
Δημήτρης Βουζουναράς
Αντώνης Σιγάλας
Μάνος Μπάσουλας
Λίνα Πετρίτη
Λάμπρος Σιδεράς
Ελένη Δεληγιάννη
 
Περιφέρεια Αττικής:
Ανδρέας Μπρακούλιας
Ιωάννης Αναστασόπουλος
Κώστας Χουλιάρας
Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης:
Ελισσάβετ Γιαννίκη
Γιώργος Ρουμελιώτης
Κωνσταντίνος Μαρασλής
 
Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου:
Κωνσταντίνος Γιαννακάκης
Πηνελόπη Μαρκοπούλου
Μαρία – Στέλλα Αλούπη
 
Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας:
Χρυσάνθη Νούλα
Αποστόλης Τριαντόπουλος
Θωμάς Αγραφιώτης
 
Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας:
Βασίλης Λότσιος
Θωμάς Μόσχος
Γιώργος Γιασημακόπουλος
 
Περιφέρεια Ηπείρου:
Σάββας Κουνουβέλης
Λουίζα Σκούρα
Γεωργία Παπάζογλου
 
Περιφέρεια Θεσσαλίας:
Στέλλα Κορομπίλια
Ιωάννης Χλόπτσιος
Δημήτρης Παπαθανασίου
Περιφέρεια Ιονίων Νήσων:
Βασίλης Καββαδίας
Χριστίνα Μαρούλη
Φίλιππος Περδικάρης
Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας:
Γεώργιος Φίκος
Βασίλης Ορφανίδης
Μιχάλης Πισκιούλης και Γιώργος
Κανιώρης
Περιφέρεια Κρήτης:
Μάνθος Μαλεκάκης
Αποστόλης Λουλουδάκης
Ηλίας Λουλούδης
Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου:
Εμμανουήλ (Μάνος) Σταυριανός
Γιώργος Κανετάκης
Ηλίας Κοδέλλας
 
Περιφέρεια Πελοποννήσου:
Μαρία Δημητριάδη
Δημήτρης Γκάρτζος
Δημήτρης Λάμπρου
Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας:
Μαρία Κλουτσινιώτη
Δονάτος Γκοτζαμάνης
Νικόλαος Λυμπερόπουλος
 
Απόδημοι (Εξωτερικού):
Ιωάννης Ξύδης
Κατερίνα Χιωτίνη
Μελίνα Αναστασοπούλου
Ανθή Καρακώστα
Για την Επιτροπή Οικονομικού Ελέγχου εξελέγησαν οι:
Μαριάννα Λουίζου
Δήμητρα Καλόσακα
Ευαγγελία Μουστάκα
Ως Γραμματέας του κόμματος επανεξελέγη ο Γιάνης Βαρουφάκης.
Τις επόμενες μέρες θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις για την συμπλήρωση των μελών της Κεντρικής Επιτροπής.