Την 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ελληνορωμαϊκής Πάλης κατέκτησε ο ΘΗΣΕΥΣ Περιστερίου

Την 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ελληνορωμαϊκής Πάλης στην ηλικιακή κατηγορία U15 με 55 βαθμους κατέκτησε ο ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ “Ο ΘΗΣΕΥΣ”, στις 9/10/2021 στο φιλόξενο κλειστό Γυμναστήριο “ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ” στο Ζεφύρι.
Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα, άτομα που στέκονται και εσωτερικός χώρος
Ο σύλλογος συμμετείχε με 8 αθλητές οι οποίοι πραγματοποίησαν καταπληκτικές εμφανίσεις και κατέκτησαν τα παρακάτω μετάλλια:
48 κιλά Παπαγεωργίου Βασίλης 1η θέση
52 κιλά Καπανταής Μάριος 1η θέση
68 κιλά Στάμος Εμμανουήλ 2η θέση
75 κιλά Ζουμπος Θεόδωρος 2η θέση
48 κιλα Τσιρώνης Βασίλης 4η θέση
75 κιλά Τσιρώνης Αριστείδης 5η θεση
Οι αθλητές Βασιλακάκης Αθανάσιος στα 57 κιλά και Γιαννακουρος Γιάννης στα 85 πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και βοήθησαν τον σύλλογο να ανέβει στο βάθρο των νικητών.
Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.
Εκτός από την χαρά της 2ης θέσης ο σύλλογος θα έχει όμως και εκπροσώπηση στο Βαλκανικό και Μεσογειακό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην Ξάνθη από 28-31/10/2021 με τους παρακάτω αθλητές: Παπαγεωργίου Βασίλη, Καπανταή Μάριο, Στάμο Εμμανουήλ, Ζουμπο Θεόδωρο, Παπαγεωργίου Γεώργιο, Κουζηλο Γεώργιο, αλλά και απο τον Κουτσουγερα Παναγιώτη ( αθλητής ο οποίος γυμνάζεται στον σύλλογο).