Το Περιστέρι ηττήθηκε στο Ο.Α.Κ.Α από την Α.Ε.Κ. με 91-83

Το Περιστέρι Βίκος Cola έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει εκ νέου break με αποτέλεσμα, μετά από 45 λεπτά αγώνα, να ηττηθεί στο Ο.Α.Κ.Α από την Α.Ε.Κ. με 91-83

Καλύτερη στο ξεκίνημα της αναμέτρησης η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη με τους Γιάννη Αγραβάνη και τον εορτάζοντα Ed Daniel να κάνουν το 11-15 πριν μπει στην μαθηματική εξίσωση και ο Chris Flemmings για το +6 (11-17). Η  συνέχεια βρήκε τον Jordan Callahan να ανεβάζει την διαφορά στους επτά πόντους (16-23) για να ακολουθήσει ο δέκατος προσωπικός πόντους του Αγραβάνη για το 22-30 στο 15ο λεπτό. Σε εκείνο το σημείο, ήρθε η αντίδραση της Α.Ε.Κ. που με επί μέρους 15-4 προσπέρασε με 37-36 και για τα επόμενα 16 λεπτά κρατούσε τα ηνία έως ότου ξαναπεράσουν στο Περιστέρι Βίκος Cola.

Με σερί 0-7 και με τον Ζώη Καράμπελα να ευστοχεί σε τρίποντο, ο Γ.Σ.Π. προσπέρασε με 64-67 για να τον μιμηθούν οι Steven Gray και Παναγιώτης Βασιλόπουλος για το 73-75, δύο λεπτά πριν το φινάλε. Δια χειρός Χάρη Γιαννόπουλου ήρθε μία ακόμα ισοπαλία στο ματς (77-77) και στην τελευταία επίθεση, ο Bentil που μάζεψε το επιθετικό ριμπάουντ, έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το break για το Περιστέρι Βίκος Cola. Αντιθέτως, το παιχνίδι πήγε στην παράταση (77-77) με την Α.Ε.Κ. να ξεφεύγει με έξι πόντους (89-83) υποχρεώνοντας τον Γ.Σ.Π. σε ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 14-17, 37-36, 62-60, 77-77 (κ.α.), 91-83 (παρ.).