Την πρώτη της νίκη σημείωσε η γυναικεία ομάδα του Γ.Σ. Περιστερίου

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας της Ε.Σ.Κ.Α. σημείωσε η γυναικεία ομάδα του Γ.Σ. Περιστερίου καθώς επικράτησε του Αχιλλέα με 38-29.

Ad - Διαφήμιση

Οι αθλήτριες της Γεωργίας Αγγέλη μπήκαν συγκεντρωμένες από το πρώτο λεπτό και κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά εννέα πόντων (5-14) με την συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα, ενώ το ημίχρονο τις βρήκες να προηγούνται με 20-8. Με την επιστροφή στο παρκέ, η συνέχεια ήταν ανάλογη για τον Γ.Σ.Π. που έπειτα από έπειτα από εφτά συνεχόμενες ήττες, πανηγύρισε την πρώτη του επιτυχία κι έκανε ένα αποφασιστική βήμα στην προσπάθεια του για σωτηρία.

Πρώτη σκόρερ για τις νικήτριες ήταν η Τόλη με οκτώ πόντους, ενώ Γεωργιάδου και Λαγού είχαν από έξι. Επόμενος αντίπαλος για τον Γ.Σ.Π., ο Π.Α.Ο.Κουκάκι (28/11, 21:45).
Τα δεκάλεπτα: 5-14, 8-20, 20-31, 29-38
Γ.Σ.Περιστερίου (Αγγέλη): Τόλη 8, Γεωργιάδου 6, Καρακίτσου 3, Λαγού 6, Κυριμάκη 5, Κουρούμαλη 3, Γαλαριώτη, Καπετανάκη, Γκουρτσιάνι 5, Κορακάκη, Πατεράκη 2, Χαραλαμποπούλου