Αυτοί είναι οι υποψήφιοι ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΚΙΝΑΛ, ΜΕ

Στην τελική ευθεία της κατάρτισης των ψηφοδελτίων έχουν μπει τα πολιτικά κόμματα, αφού μένουν 25 μέρες μέχρι τις κρίσιμες κάλπες των εθνικών εκλογών 7ης Ιουλίου. Τα επιτελεία των κομμάτων έχουν καταρτίσει ήδη σχετικές λίστες, ενώ βολιδοσκοπούν μια σειρά από υποψήφιους που θα κάνουν την «αίσθηση» και τη διαφορά. Οι ηγεσίες των  ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΚΙΝΑΛ και ΜΕΡΑ 25, ρίχνονται στη «μάχη» και μέχρι την τελευταία στιγμή αναμένεται να κάνουν προτάσεις προκειμένου να «κλειδώσουν» τις θέσεις.

Η λίστα υποψηφίων του ΣΥΡΙΖΑ

 

Α΄ ΑΘΗΝΩΝ

ΒΕΡΝΑΡΔΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΕΚΑΒΑΛΛΑ ΑΝΝΙΤΑ

ΔΕΝΔΡΙΝΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΔΟΥΣΗ ΜΑΓΚΥ

ΖΟΡΜΠΑ ΜΥΡΣΙΝΗ

ΚΟΡΩΝΑΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΚΟΤΡΩΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΛΟΥΒΡΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΜΥΛΩΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΣΒΙΓΚΟΥ ΡΑΝΙΑ

ΣΤΟΥΜΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΦΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΦΙΛΙΝΗ ΑΝΝΑ

 

Β1′ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΓΚΑΜΑΤΣΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΚΑΒΒΑΔΙΑ ΙΩΑΝΝΕΤΑ (ΑΝΝΕΤΑ)

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΤΑΝΙΑ

ΚΑΤΡΟΥΓΚΑΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΚΟΝΤΟΥΛΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΚΟΤΣΙΦΑΚΗΣ ΘΕΜΗΣ

ΜΠΟΥΓΕΛΕΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΖΑ

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)

ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

Β2′ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΒΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΚΑΤΡΙΒΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΧΑΡΑ

ΚΟΥΡΟΥΜΠΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΜΠΑΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΤΡΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΤΟΣΚΑΣ ΝΙΚΟΣ

Β3′ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΑΛΕΞΙΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΟΥΖΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΞΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΡΩΣΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ

ΧΡΙΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΙΑ

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

Α΄ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΓΕΝΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΔΡΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΜΠΑΙΡΑΜΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΠΕΝΕΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΡΕΠΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

 

Β΄ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΑΛΕΒΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ

ΑΡΣΕΝΗ ΤΖΕΝΗ

ΖΑΡΚΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ)

ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ)

ΜΑΚΡΥΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΠΕΛΙΑ ΣΤΕΛΛΑ

ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΤΣΕΦΑΛΑ ΒΙΚΥ

ΨΑΛΤΑΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

 

Α΄ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ)

ΔΕΔΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΘΕΟΧΑΡΗ ΚΑΙΤΗ

ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΡΟΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΚΟΥΡΟΛΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ)

ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

 

Β΄ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΒΑΒΟΥΛΗ ΣΤΑΜΑΤΑ

ΜΠΑΛΤΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΑΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΤΣΙΠΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΧΗΡΑ ΜΑΡΙΑ

 

Α΄ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΖΟΥΡΑΡΙΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ

ΜΗΤΑΦΙΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ

ΜΠΟΛΑΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΠΟΥΛΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

ΡΑΝΕΛΛΑ ΓΙΟΥΛΗ

ΤΑΡΠΙΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)

ΤΕΚΤΟΝΙΔΟΥ ΒΟΥΛΑ

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΧΡΥΣΙΔΟΥ ΕΛΛΗ

 

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΓΟΡΑΣΤΟΥΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ

ΑΥΓΕΡΗ ΔΩΡΑ

ΓΑΙΑΤΑΡΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ

ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ

ΜΑΡΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΟΛΓΑ

ΤΣΑΙΡΕΛΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ

ΤΣΟΛΠΑ ΣΟΦΙΑ

ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ

 

ΔΡΑΜΑΣ

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ

ΠΑΓΚΑΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΠΑΡΑΣΧΙΔΗΣ-ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΤΖΟΥΛΗΣ

 

ΕΒΡΟΥ

ΓΚΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΚΑΪΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΑΛΕΣΗ ΕΛΙΖΑ

ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ

ΡΙΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

 

ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΜΟΡΦΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΝΕΣΤΟΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ

ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

ΞΑΝΘΗΣ

ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΪΝ

ΜΠΕΖΙΑΤ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ

ΡΟΥΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

ΣΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

 

ΡΟΔΟΠΗΣ

ΚΑΡΑ ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΑΪΧΑΝ

ΤΣΙΟΥΜΑΚΑ-ΤΣΑΤΣΑΡΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

ΦΕΡΧΑΤ ΟΖΚΙΟΥΡ

ΧΑΡΙΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

 

ΗΜΑΘΙΑΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΑΛΠΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

ΚΑΡΑΣΑΡΛΙΔΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ)

ΟΥΡΣΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΕΥΗ

ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

 

ΚΙΛΚΙΣ

ΑΓΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

ΚΑΠΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΦΟΥΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΨΑΡΑ ΣΟΦΙΑ

 

ΠΕΛΛΗΣ

ΚΡΗΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ

ΣΗΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΖΗΣΗΣ

 

ΠΙΕΡΙΑΣ

ΑΡΙΣΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΖΑΡΩΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

ΚΑΣΤΟΡΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

ΣΚΟΥΦΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ

ΤΖΑΜΑΚΛΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ

ΤΡΑΠΕΖΑΝΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

ΣΕΡΡΩΝ

ΑΒΡΑΜΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΑΝΘΟΥΛΑΚΗ ΚΑΦΕΝΙΑ

ΒΕΛΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΚΑΡΠΟΥΧΤΣΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΛΑΣΠΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΦΩΤΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

 

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΙΓΓΛΕΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΠΑΝΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ

ΣΑΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΤΟΣΚΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

 

ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΜΠΓΙΑΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

ΦΛΩΡΙΝΗΣ

ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ)

ΣΕΛΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ

 

ΑΡΤΗΣ

ΒΛΑΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ

ΜΠΕΚΑ ΕΛΠΙΔΑ

ΤΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΤΣΙΡΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

 

ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΚΑΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΚΑΤΣΙΟΥ ΝΙΚΗ

ΚΟΤΖΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΡΟΒΙΔΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ-ΚΟΥΜΠΛΟΜΑΤΗ ΦΑΝΗ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΝΑΣΣΗ ΟΛΓΑ

ΣΠΕΓΓΟΣ ΑΡΗΣ

ΣΤΕΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ

 

ΠΡΕΒΕΖΗΣ

ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΚΡΙΤΣΙΜΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΜΠΟΤΖΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

 

ΚΑΡΔΙΤΣΗΣ

ΑΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΗΛΙΑΣ

ΒΕΡΙΛΛΗΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ

ΒΡΑΝΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ-ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

ΛΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

 

ΛΑΡΙΣΗΣ

* ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΒΑΓΕΝΑ ΑΝΝΑ

ΓΕΛΛΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΟΥΡΛΑΤΖΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ

ΧΡΗΣΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

 

ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΑΚΗΣ

ΚΑΡΑΠΑΤΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ

ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΚΟΥΤΣΙΦΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΜΠΑΛΛΗΣ ΣΥΜΕΩΝ

ΠΑΠΑΝΑΤΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΧΡΥΣΟΒΕΛΩΝΗ ΜΑΡΙΝΑ

 

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΞΑΦΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΣΙΜΟΡΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΤΑΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΧΑΡΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

 

ΖΑΚΥΝΘΟΥ

ΚΑΡΥΔΑΚΗ-ΓΡΙΜΑΝΗ ΚΙΚΗ

ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΣ

ΜΑΡΚΟΥΤΣΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ

 

ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΑΛΕΞΑΚΗ ΜΥΡΤΩ

ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΑΛΕΚΟΣ

ΒΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΤΟΜΠΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

 

ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

ΘΕΟΠΕΦΤΑΤΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΜΠΑΤΙΣΤΑΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

 

ΛΕΥΚΑΔΟΣ

ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΑΤΩΠΟΔΗ-ΝΤΕΛΗΜΕΡΗ ΖΕΤΑ-ΖΩΗ

ΣΤΑΥΡΑΚΑ ΜΑΥΡΕΤΑ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΒΑΡΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΖΑΒΟΓΙΑΝΝΗ ΗΡΩ

ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΜΙΧΑΛΑΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΘΑΝΟΣ

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

 

ΑΧΑΪΑΣ

* ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ)

ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ-ΛΑΖΑΡΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΑΡΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΩΤΑ

ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΡΙΖΟΥΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΤΣΟΝΑΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

ΗΛΕΙΑΣ

ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ)

ΜΠΑΞΕΒΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΝΟΤΑΡΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΤΖΑΜΠΑΖΗ ΜΑΡΙΑ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

ΒΟΙΩΤΙΑΣ

ΖΑΝΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΘΗΒΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΑΤΣΙΦΗ ΒΕΝΕΤΙΑ

ΠΟΥΛΟΥ ΓΙΩΤΑ

ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

 

ΕΥΒΟΙΑΣ

ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΛΙΒΑΝΙΟΥ ΖΩΗ

ΛΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΝΤΕΛΚΗ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ

ΠΡΑΤΣΟΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)

ΣΙΜΩΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

 

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

ΛΑΘΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΜΠΕΡΜΠΕΡΗΣ ΜΩΥΣΗΣ

ΣΚΟΝΔΡΙΑΝΟΥ ΧΡΥΣΑ

 

ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΟΝΔΥΛΙΑ

ΒΕΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΜΗΛΙΩΡΙΤΣΑ ΗΛΕΚΤΡΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΜΙΧΕΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΜΩΡΙΚΗ ΜΥΡΤΩ

ΣΑΡΑΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

ΦΩΚΙΔOΣ

ΓΚΙΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΚΩΣΤΟΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΗΛΙΑΣ

ΤΣΑΜΑΝΤΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

 

ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ

ΓΑΒΡΗΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΓΚΙΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΑΡΑΣΤΑΜΑΤΗ ΜΑΡΙΑ

ΝΙΚΟΛΑΡΑΚΟΣ ΠΑΝΟΣ

ΣΚΟΥΡΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

 

ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΡΟΥΣΙΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΥΡΑ

ΣΤΑΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

ΓΚΟΥΤΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΘΕΛΕΡΙΤΗ ΜΑΡΙΑ

ΠΕΤΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΤΣΟΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΦΙΛΙΠΠΑΚΗ ΣΟΦΙΑ

ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΑΡΑΧΩΒΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΔΟΥΜΑΝΗ ΣΟΦΙΑ

ΚΩΣΤΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ

ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑ

ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΚΟΖΟΜΠΟΛΗ-ΑΜΑΝΑΤΙΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΠΑΤΣΑΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΗΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

 

ΛΕΣΒΟΥ

ΑΝΔΡΕΑΔΕΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΖΕΡΒΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΚΟΤΣΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΠΑΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

ΣΑΜΟΥ

ΓΑΓΛΙΑ ΕΙΡΗΝΗ

ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΣΕΒΑΣΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

ΧΙΟΥ

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΩ

ΠΕΡΑΝΤΑΚΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ

ΣΕΡΓΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

 

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΓΚΑΣΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ

ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ

ΜΟΣΧΟΝΑ ΑΝΝΑ

ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

 

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΑΓΓΕΛΑΤΑΚΗ ΑΛΕΚΑ

ΓΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΜΑΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΡΗΓΟΥ ΙΡΕΝ (ΕΙΡΗΝΗ)

ΣΥΡΙΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ

 

ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΘΡΑΨΑΝΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΑΖΑΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ

ΠΛΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ-ΛΟΥΤΡΙΑΝΑΚΗ ΧΡΥΣΑ

 

ΡΕΘΥΜΝΗΣ

ΚΛΑΔΟΣ ΔΗΜΟΣ

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

ΞΑΝΘΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

 

ΧΑΝΙΩΝ

ΒΑΓΙΩΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΒΑΛΙΑ)

ΜΑΝΙΜΑΝΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΜΠΑΛΩΜΕΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

 

 

Οι υποψήφιοι βουλευτές της ΝΔ

Μεγάλος αριθμός υποψηφίων έχει «κλειδώσει» και στη ΝΔ. Ειδικότερα κατά εκλογική Περιφέρεια έχουν μέχρι στιγμής έχουν οριστικοποιηθεί η παρακάτω υποψηφιότητες:

Περιφέρεια ΑττικήςΑ’ Αθηνών Βασίλης Κικίλιας, Ολγα Κεφαλογιάννη, Νικήτας Κακλαμάνης, Φωτεινή Πιπιλή, Θάνος Πλεύρης, Σοφία Νικολάου, Αγγελος Συρίγος, Δημήτρης Ιατρίδης, Δημήτρης Τσιόδρας, Αλεξάνδρα Χαριτάτου, Σοφία Λουκέρη, Κωνσταντίνος Μπογδάνος, Θεόδωρος Φορτσάκης.Β1 βορείου τομέα Αθηνών Κωστής Χατζηδάκης, Αδωνις Γεωργιάδης, Γιώργος Κουμουτσάκος, Ζωή Ράπτη, Νίκη Κεραμέως, Θεόδωρος Ρουσόπουλος, Σάκης Ιωαννίδης, Ιωάννα Καλαντζάκου, Νίκος Ρωμανός, Βασίλης Ξυπολητάς, Νίκος Κωστόπουλος, Πέτρος Τατσόπουλος, Μανώλης Γραφάκος, Φώτης Καρύδας, Μαριάνθη Καφετζή, Δημήτρης Καιρίδης, Ινέτζη Δημητρακάκη, Μαριάνθη Μήκα, Χριστίνα Καφετζή-Ραυτοπούλου.Β2 δυτικού τομέα Αθηνών Κυριάκος Μητσοτάκης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης, Γεράσιμος Γιακουμάτος, Αντώνης Πανούτσος, Γιάννης Λοβέρδος, Δημήτρης Καλογερόπουλος, Δημήτρης Μαραβέλιας, Μπάμπης Καούκης, Ράνια Σαγιάκου, Τζένη Πανταζή, Εύη Τοτώνη.Β3 νοτίου τομέα Αθηνών Νίκος Δένδιας, Σοφία Βούλτεψη, Αννα Καραμανλή, Χάρης Θεοχάρης, Γρηγόρης Ψαριανός, Διονύσης Χατζηδάκης, Μιχάλης Σταυριανουδάκης, Ρένα Βασιλάκη, Κωνσταντίνος Κυρανάκης, Πάνος Παναγιωτόπουλος, Μπάμπης Παπαδημητρίου, Δημήτρης Παπανικολάου, Γιάννης Καλλιάνος, Βασίλης Σπανάκης, Τάσος Γαϊτάνης, Ντόρα Πάλλη, Ιωάννα Γκελεστάθη, Βασίλης Ανδρικόπουλος, Εμη Λιβανίου, Τέλης Αϊβαλιώτης, Καίτη Ρηνάκη-Αντωνάκη.Ανατολική Αττική Μάκης Βορίδης, Γεωργία Μαρτίνου, Γιώργος Βλάχος, Βασίλης Οικονόμου, Βάσω Κόλλια, Νίκος Καντερές, Χαρά Ξάνθη, Τάκης Φύσσας, Γιώργος Τσουκαλαδάκης.Δυτική Αττική Θανάσης Μπούρας, Γιώργος Κώτσηρας, Ανδρέας Τσώκος, Σταμάτης Πουλής, Ευαγγελία Κοπανάκη.Α’ Πειραιώς Κώστας Κατσαφάδος, Γιάννης Μελάς, Χριστόφορος Μπουτσικάκης, Τάσος Αβραντίνης, Νόνη Δούνια, Μαρία Καλαγιά, Νίκος Μανωλάκος, Ζωή ΡούσσουΒ’ Πειραιώς Γιάννης Τραγάκης, Χριστίνα Τσιλιγκίρη, Μιχάλης Λιβανός, Γιώργος Βρεττάκος, Δημήτρης Μαρκόπουλος.

Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας 

Αιτωλοακαρνανία Μάριος Σαλμάς, Κώστας Καραγκούνης, Βασίλης Φεύγας, Σπήλιος Λιβανός, Αναστασία Σακαρέλη, Μαρία Καλπουζάνη, Τόνια Αράχωβα, Χρήστος Παΐσιος, Γεωργία Μπόκα.

Αχαΐα Ανδρέας Κατσανιώτης, Ιάσονας Φωτήλας, Αγγελος Τσιγκρής, Εφη Γιαννιά, Ελένη ΚονιδάρηΑντωνοπούλου, Γιώργος Κουτρουμάνης, Αννα Μαστοράκου, Γιώργος Σκρουμπής, Γιώργος Μουτούσης, Ασπασία Ρηγοπούλου, Αθηνά Τραχίλη, Χριστίνα Αλεξοπούλου.

Ηλεία Κώστας Τζαβάρας, Διονυσία Αυγερινοπούλου, Γιώργος Κοντογιάννης, Μαρία Νικολοπούλου, Αριστέα Παπαδοπούλου, Νίκος Καλάκος, Ανδρέας Νικολακόπουλος.

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας 

Α’ Θεσσαλονίκης Κώστας Καραμανλής, Κώστας Γκιουλέκας, Δημήτρης Σταμάτης, Σταύρος Καλαφάτης, Ελενα Ράπτη, Αννα Ευθυμίου, Δημήτρης Πανοζάχος, Σύνθια Σάπικα, Γιάννης Παπαγεωργίου, Διαμαντής Γκολιδάκης, Αφροδίτη Λατινοπούλου, Βίκυ Νάκου, Μαρία Μήτσιου, Μαρία Καρατενίζη, Βασίλης Γάκης, Νιόβη Παυλίδου, Αντώνης Σαμαράς, Νίκος Ταχιάος, Δημήτρης Βενιέρης, Παναγιώτης Κοκκόρης, Δημήτρης Κούβελας.

Β’ Θεσσαλονίκης Θεόδωρος Καράογλου, Σάββας Αναστασιάδης, Δημήτρης Βαρτζόπουλος, Λάμπρος Καούδης, Γιάννης Καραγιάννης, Κώστας Ευθυμίου, Ανατολή Κωνσταντινίδου, Φάνης Παπάς, Αννα Νικολή, Κατερίνα Ζιούτα.

Ημαθία Απόστολος Βεσυρόπουλος, Λάζαρος Τσαβδαρίδης, Τάσος Μπαρτζώκας, Νίκη Καρατζούλα, Φώτης Κουτσουπιάς, Προκόπης Μπίλης, Σοφία Ράλλη.

Πέλλα Γιώργος Καρασμάνης, Διονύσης Σταμενίτης, Λάκης Βασιλειάδης, Δημήτρης Ταπαζίδης, Γεσθημανή Πασχαλίδου, Ειρήνη Χατζοπούλου.

Σέρρες Κώστας Καραμανλής, Φωτεινή Αραμπατζή, Τάσος Χατζηβασιλείου, Μενέλαος Βλάχβεης, Δημήτρης Γκολέμης.

Κιλκίς Γιώργος Γεωργαντάς, Κώστας Κιλτίδης, Γαρουφαλιά Καρβουνιάρη, Τριαντάφυλλος Πέτρογλου, Αλέξανδρος Πασιατάς, Αναστασία Ανανιάδου.

Χαλκιδική Γεώργιος Βαγιωνάς, Γιάννης Τζίτζιος, Γρηγόρης Τάσιος, Μαρία Αβέρη, Γιώργος Τσουπλάκης.

Πιερία Αννα Μάνη-Παπαδημητρίου, Θανάσης Λιακόπουλος, Εφη Μπάσδρα, Φώντας Μπαραλιάκος, Θεόδωρος Τόνας.

Περιφέρεια Κρήτης 

Λασίθι Γιάννης Πλακιωτάκης, Δέσποινα Μπαλοθιάρη, Νεκτάριος Παπαβασιλείου.

Ρέθυμνο Γιάννης Κεφαλογιάννης, Κωνσταντίνος Δανδουλάκης, Στέλιος Μαλλιαρός, Αγάπη Κακλιδάκη (Κακλή).

Χανιά Ντόρα Μπακογιάννη, Μανούσος Βολουδάκης, Δημήτρης Φραγκάκης, Ελβίρα Στασινού, Γιώργος Σχοινοπλοκάκης, Βασίλης Διγαλάκης, Γιάννης Κασελάκης.

Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας

Γρεβενά Τιμολέων Κοψαχείλης, Ανδρέας Πάτσης, Δημήτρης Τσακνάκης, Χρίστος Βλαχοκώστας.

Καστοριά Μαρία Αντωνίου, Ζήσης Τζηκαλάγιας.

Κοζάνη Μιχάλης Παπαδόπουλος, Χρόνης Ακριτίδης, Γιώργος Αμανατίδης, Παρασκευή Βρυζίδου, Γιώργος Δακής, Εύη Πρώιου, Γιώργος Τοπαλίδης.

Φλώρινα Γιάννης Αντωνιάδης, Σταύρος Παπασωτηρίου, Γιάννης Βοσκόπουλος.

Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης 

Δράμα Δημήτρης Κυριαζίδης, Κώστας Μπλούχος, Κώστας Κόντος.

Εβρος Αναστάσιος Δημοσχάκης, Χρήστος Δερμεντζόπουλος, Κωνσταντίνος Χατζημιχαήλ, Χρύσα Μπαχαρίδου.

Καβάλα Νίκος Παναγιωτόπουλος, Μακάριος Λαζαρίδης, Γιώργος Καλαντζής, Γιώργος Φιλόσογλου.

Ξάνθη Αλέξανδρος Κοντός, Μαίρη Τσιακίρογλου, Μαρίνα Παυλίδου.

Ροδόπη Ευριπίδης Στυλιανίδης, Κώστας Ιατρίδης, Βούλα Ελευθεριάδου.

Περιφέρεια Πελοποννήσου 

Αργολίδα Γιάννης Ανδριανός, Σόνια Τάνταρου, Ελένη Παναγιωτοπούλου, Σπύρος Ρομποτής.

Αρκαδία Κώστας Βλάσης, Σωκράτης Κοσμίδης, Νίκος Γιαννακόπουλος, Κωνσταντίνος Μπεντεβής, Γιάννης Κατσίρης και Γιάννης Σμυρνιώτης.

Κορινθία Χρίστος Δήμας, Νίκος Ταγαράς, Κώστας Κόλλιας, Σοφία Αναγνωσταρά, Μαρία Παπακωνσταντίνου, Μαρία-Ελένη Σούκουλη.

Λακωνία Θανάσης Δαβάκης, Γιάννης Κουλιζάκος, Φεβρωνία Πατριανάκου, Νεοκλής Κρητικός, Εύα Κοντοσταθάκου.

Μεσσηνία Αντώνης Σαμαράς, Γιάννης Λαμπρόπουλος, Μίλτος Χρυσομάλλης, Παναγιώτης Χαλβατσιώτης, Παναγιώτης Γιαννόπουλος, Πιπίνα Κουμάντου, Παναγιώτα Ντίντα, Δημήτρης Αναστασόπουλος.

Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου 

Δωδεκάνησα Μάνος Κόνσολας, Γιάννης Παππάς, Βασίλης Υψηλάντης, Μίκα Ιατρίδη, Αντώνης Γιαννικουρής, Τόνια Μοροπούλου, Κατερίνα Εμμανουήλ, Ελένη Μαυρογάλου.

Κυκλάδες Γιάννης Βρούτσης, Κατερίνα Μονογυιού, Φίλιππος Φόρτωμας, Γεώργιος Βακόνδιος, Θεώνη Λειβαδάρου, Μάρκος Καφούρος, Λίλη Αγγελοπούλου.

Περιφέρεια Ιονίων Νήσων

Κέρκυρα Στέφανος Γκίκας, Γιάννης Κοντός, Φανή Τσιμπούλη.

Λευκάδα Αθανάσιος Καββαδάς, Βασίλης Παπαχρήστος, Βασίλης Μελάς, Γεωργία Αυγερινού.

Κεφαλλονιά Παύλος Παπαδάτος, Χαράλαμπος Λυκούδης, Γιώργος Κοκκόλης, Παύλος Παπαδάτος, Γεράσιμος Ιλινόιου-Τσουρούφλης, Παναγής Καπάτος, Βικτώρια Αλεξανδράτου.

Περιφέρεια Ηπείρου 

Αρτα Γιώργος Στύλιος, Εύη Καραμπίνα, Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου, Δημήτρης Κονταξής, Μαριλένα Παπαγεωργίου.

Ιωάννινα Κώστας Τασούλας, Σταύρος Καλογιάννης, Γιώργος Αμυράς, Χάρης Λαζάνης, Λάμπρος Γεωργόπουλος, Στέφανος Φούσας, Γιώργος Καψάλης, Βαλαντία Τσέπη.

Πρέβεζα Στέργιος Γιαννάκης, Σπύρος Κυριάκης, Δημήτρης Γιολδάσης.

Θεσπρωτία Βασίλης Γιόγιακας, Αντώνης Μπέζας.

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου 

Λέσβος Χαράλαμπος Αθανασίου, Παύλος Βογιατζής, Δημήτρης Παπαγιαννίδης.

Σάμος Μάνος Λογοθέτης, Χριστόδουλος Στεφανάδης, Ιωάννα Καραγιάννη.

Χίος Νότης Μηταράκης, Κώστας Τρομπούκης, Αιμιλιανός Ευαγγελινός, Χαράλαμπος Μπουρνιάς, Καλλιόπη Γιαννούλου, Σταύρος Μιχαηλίδης, Πέννυ Τασσοπούλου.

Περιφέρεια Θεσσαλίας 

Καρδίτσα Κώστας Τσιάρας, Ασημίνα Σκόνδρα, Φώτης Βρέκος, Γιώργος Αναγνωστόπουλος, Ευάγγελος Θεολόγης, Σοφία Τόλια, Δημήτρης Τσιαντής, Γιώργος Κωτσός, Κώστας Κουσάης.

Λάρισα Χρήστος Κέλλας, Μάξιμος Χαρακόπουλος, Kώστας Τζανακούλης, Γιώργος Κατσιαντώνης, Θεοδώρα Κάλλα, Θανάσης Παιδής, Γιώργος Καραβάνας, Αθηνά Σιαφαρίκα.

Μαγνησία Χρήστος Μπουκώρος, Ζέττα Μακρή, Γιώργος Καλτσογιάννης, Κωνσταντίνος Μαραβέγιας, Χρήστος Χρόνης, Σάκης Κοκκίνης, Κατερίνα Πατσογιάννη.

Τρίκαλα Κώστας Σκρέκας, Ηλίας Βλαχογιάννης, Θανάσης Λιούτας, Μικέλης Χατζηγάκης, Ηλίας Τσιαούσης, Χρήστος Λιάπης, Ζέφη Νικολάου, Χρήστος Κρητικός, Γιάννης Αναγνώστου.

Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας 

Βοιωτία Γιάννης Καράμπελας, Ανδρέας Κουτσούμπας, Μιχάλης Γιαννάκης, Σωσώ Μανάρα, Δημήτρης Σύρμος, Ευαγγελία Τζουβελέκη, Βίκυ Συροπούλου.

Εύβοια Σίμος Κεδίκογλου, Κώστας Μαρκόπουλος, Θανάσης Ζεμπίλης, Γιάννης Μανώλης, Δημήτρης Αργύρης, Γιώργος Μαρίνος, Ευαγγελία Μιμίκου, Αννα Παππά.

Ευρυτανία Κωνσταντίνος Κοντογεώργος, Θωμαΐς Οικονόμου, Κλεομένης Λάπας, Τζίνα Οικονόμου.

Φωκίδα Γιάννης Μπούγας, Κωνσταντίνος Χαλιορής, Αθως Φαρδέλος, Ασπασία Μανδρέκα.

Φθιώτιδα Χρήστος Σταϊκούρας, Γιάννης Οικονόμου, Τόλης Παπαποστόλου, Θέμης Χειμάρας, Ελενα Μακρή, Θανάσης Κόκκινος, Γιώργος Κοτρωνιάς, Μαρία Τσίρκα.

Οι επίσημες υποψηφιότητες από το ΚΙΝΑΛ

 

Τα τελικά ψηφοδέλτια του Κινήματος Αλλαγής, για τις επερχόμενες εθνικές εκλογές της 7ης Ιουλίου, για τις ακόλουθες 31 εκλογικές περιφέρειες ανά την επικράτεια, ανακοίνωσε η επιτροπή ψηφοδελτίων του Κινήματος Αλλαγής.

Ν. ΡΟΔΟΠΗΣ:

ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ

ΓΟΛΓΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΜΑΝΑΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΟΥΣΤΑΦΑΟΓΛΟΥ ΣΙΜΠΕΛ

ΤΣΙΤΗΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ:

ΜΑΝΤΕΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΤΣΑΛΔΑΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΤΣΑΡΔΑΚΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΤΣΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ:

ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΖΑΚΑΛΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΙΛΑΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΚΟΚΟΓΙΑΣ ΤΑΣΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ

ΝΤΙΝΕΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΤΣΙΠΤΣΕ ΟΛΓΑ

ΦΕΣΤΕΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΧΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ

Ν. ΣΕΡΡΩΝ:

ΓΚΙΟΥΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΙΧΤΣΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ

ΜΑΚΙΝΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΣΤΑΣ

ΣΟΦΙΑΝΟΥ ΦΑΝΗ

ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΤΟΣΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ

ΤΣΕΡΒΙΣΤΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

Ν. ΚΙΚΛΙΣ:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΠΑΝΤΡΑ ΚΑΛΛΙΡΟΗ

ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΦΡΑΓΚΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Ν. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ:

ΚΑΣΣΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΓΙΑΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΖΑΡΜΠΑΛΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

ΖΗΚΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

ΜΑΝΤΑΛΟΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΝΑ

ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Ν. ΖΑΚΥΝΘΟΥ:

ΚΑΡΤΣΑΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΛΑΖΕΝΗ ΒΕΡΑ

ΜΠΟΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

Ν. ΚΕΡΚΥΡΑΣ:

ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ

ΜΠΙΑΝΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΜΠΟΥΚΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ

ΡΑΠΤΗ ΣΥΛΒΑΝΑ

Ν. ΛΕΥΚΑΔΑΣ:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ

ΛΟΥΒΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΡΑΠΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Ν. ΗΛΕΙΑΣ:

ΒΕΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΗ

ΓΙΑΤΡΑ ΖΩΗ

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΚΟΤΣΙΦΑΣ ΣΑΚΗΣ

ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΧΡΟΝΗΣ ΜΕΝΗΣ

Ν. ΦΩΚΙΔΑΣ:

ΠΑΝΑΓΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΣΠΑΤΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΝΝΥ

Β’ ΑΘΗΝΑΣ (ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ):

ΑΙΒΑΛΙΩΤΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

ΒΛΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑ ΡΕΝΙΑ

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΗΣ ΜΟΣΧΟΣ

ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΜΟΛΟΥΔΑΚΗ – ΜΠΑΪΛΗ ΕΛΕΝΗ

ΜΟΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑ

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

ΠΑΤΙΛΗ-ΖΑΡΑΝΙΚΑ ΑΡΓΥΡΩ

ΣΑΓΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΣΤΑΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΤΣΙΤΣΙΛΙΑΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΦΟΥΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΧΑΡΙΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΜΠΕΛΤΖΕΝΙΤΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

ΠΛΑΣΤΑΡΑΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ

ΣΑΚΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΕΛΕΝΗ

ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΦΩΤΗΣ

ΧΑΥΤΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ

Ν. ΣΑΜΟΥ:

ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΝΙΚΗ

ΓΑΙΤΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΚΟΥΜΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Ν. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ:

ΓΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ ΒΑΙΟΣ

ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΠΑΚΡΥΣΙΩΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ

ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΦΤΑΚΛΑΚΗ ΛΙΤΣΑ

ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

Ν. ΡΕΘΥΜΝΟΥ:

ΒΑΟΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΒΡΟΝΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΚΟΤΖΑΝΑΚΗ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

Ν. ΛΑΣΙΘΙΟΥ:

ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΣΟΥΛΑ

ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΑΚΗΣ ΦΑΝΗΣ

ΚΛΩΝΤΖΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΨΥΛΛΙΝΑΚΗ-ΜΑΓΟΥΛΗ ΘΕΟΚΛΕΙΑ (ΚΛΑΙΡΗ)

Ν. ΑΧΑΙΑΣ:

ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΛΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑ

ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΡΟΥΠΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΣΚΑΝΔΑΜΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

ΣΟΛΩΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ν. ΚΟΡΙΝΘΟΥ:

ΑΝΔΡΕΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΓΚΙΛΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΔΗΜΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

ΣΠΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΦΑΡΜΑΚΗ ΓΚΕΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΧΑΝΙΑΣ ΝΙΚΟΣ

Ν. ΔΡΑΜΑΣ:

ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΑ

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΧΑΡΙΣΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

Ν. ΚΥΚΛΑΔΩΝ:

ΒΛΑΣΕΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΘΕΟΛΟΓΙΤΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑ-ΔΑΡΖΕΝΤΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΜΠΑΪΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΠΟΛΑΤΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Ν. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ:

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΕΥΤΑΤΟΓΛΟΥ ΣΑΣΑ

ΖΕΠΠΟΥ ΜΑΡΘΑ

ΚΑΝΕΛΛΗΣ ΑΡΗΣ

ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

Ν. ΛΑΚΩΝΙΑΣ:

ΓΟΥΡΓΟΥΛΑ ΜΑΝΑΚΟΥ ΒΑΣΩ

ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

ΚΑΚΑΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΜΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΠΑΝΑΚΟΣ ΝΙΚΟΣ

Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ:     

ΑΓΟΡΙΤΣΑ ΦΑΝΗ

ΓΑΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΜΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΜΠΑΡΓΙΩΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΝΑΤΑΣΑ

ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

ΤΟΛΙΚΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΤΣΙΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Ν. ΓΡΕΒΕΝΩΝ:

ΓΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΤΑΤΑΡΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΤΣΙΑΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Ν. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ:

ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΒΟΥΛΑ

ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΤΑΣΣΑΙΝΑ ΜΑΤΙΝΑ

Α’ ΑΘΗΝΑΣ:

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

ΔΗΜΑΔΑΜΑ ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΑ (ΖΕΦΗ)

ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΚΑΡΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΚΑΡΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΜΑΛΑΙ ΦΑΤΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΑΣΠΑ

ΠΑΠΑΧΕΛΑ ΝΕΛΗ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΗ ΠΕΡΣΕΦΩΝΗ (ΦΩΝΗ)

ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΣΚΑΝΔΑΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΦΡΑΓΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΧΑΤΖΗΣ ΤΑΣΟΣ

Ν. ΕΒΡΟΥ:

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΖΑΠΑΡΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΑΡΑΦΥΛΛΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

ΜΑΛΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΡΦΩ

ΟΥΣΤΟΓΛΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΗΛΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΠΛΕΤΣΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

ΝΤΙΝΤΗ ΧΡΥΣΑ

ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ

ΦΑΜΙΣΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ:

ΑΒΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΚΟΥΛΑ

ΚΑΛΑΙΤΖΙΔΟΥ ΙΟΥΛΙΑ

ΚΑΡΕΚΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΧΑΡΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ

ΛΕΙΨΙΣΤΙΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΛΙΑΠΗ ΜΑΡΙΑ

ΜΑΓΚΡΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΜΑΝΩΛΑ ΕΛΛΗ

ΜΟΥΤΑΦΗ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ

ΜΟΥΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΣΑΜΑΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΣΑΟΥΛΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

ΣΤΑΤΗΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΤΡΙΓΩΝΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

A’ ΠΕΙΡΑΙΑ:

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΑΡΚΑΛΑΚΗ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ

ΒΟΥΡΕΞΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

ΠΟΝΤΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΧΡΙΣΟΦΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

 

 

Οι υποψηφιότητες του ΚΚΕ

Τις πρώτες υποψηφιότητες του ανακοίνωσε και το ΚΚΕ. Υποψήφιος στον Δυτικό Τομέα της Αττικής και στον νομό Βοιωτίας, θα είναι στις εθνικές εκλογές της 7ης Ιουλίου, ο γ.γ. της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας.

Άλλες υποψηφιότητες στο ψηφοδέλτιο της Επικρατείας του ΚΚΕ θα είναι αυτή της Έρης Ρίτσου, της οποίας γονείς είναι ο ποιητής Γιάννης Ρίτσος και η γιατρός Γαρυφαλιώ Γεωργιάδου – Ρίτσου. Σπούδασε Αγγλική Φιλολογία και εργάστηκε στην Εθνική Τράπεζα.

Ανάμεσα στους υποψηφίους θα βρίσκεται και ο Γιώργος Ροϊδης, Αντιναύαρχος εν αποστρατεία του Πολεμικού Ναυτικού, υπήρξε πρόεδρος των Ελληνικών Αμυντικών Συστημάτων (ΕΑΣ) και πρόεδρος της εταιρίας «Ελληνικά Συστήματα Παραγωγής Πολιτικών Προϊόντων».

 Ακόμη υποψήφιοι θα είναι τα μέλη του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Μάκης Παπαδόπουλος και Λουίζα Ράζου.

Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ Δημήτρης Κουτσούμπας θα είναι υποψήφιος στο Δυτικό Τομέα της Αττικής και στο νομό Βοιωτίας.   

Στην Α’ Αθήνας θα είναι υποψήφια η βουλευτής του ΚΚΕ, Λιάνα Κανέλλη.

Στο Βόρειο Τομέα υποψήφιοι θα είναι ο Θανάσης Παφίλης, κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του Κόμματος, ο Γιάννης Αγγέλου, συνταγματάρχης εν αποστρατεία,  συνεργαζόμενος με το ΚΚΕ καθώς και ο Ντίνος Αποστόλης, γιατρός από το Χαλάνδρι.

Στο Δυτικό Τομέα υποψήφιος θα είναι ο Γιάννης Πρωτούλης, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και υποψήφιος περιφερειάρχης με τη Λαϊκή Συσπείρωση στις απερχόμενες περιφερειακές εκλογές.

Αντίστοιχα στην Ανατολική Αττική θα συμμετέχουν στο ψηφοδέλτιο, μεταξύ άλλων, ο Γιάννης Γκιόκας, βουλευτής του Κόμματος καθώς και η ηθοποιός Ελένη Γερασιμίδου.

Ο Χρήστος Κατσώτης, βουλευτής του Κόμματος, όπως και ο Θοδωρής Χιώνης, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, θα βρίσκονται στα ψηφοδέλτια του Νοτίου Τομέα Αττικής, μαζί με τους καλλιτέχνες Παύλο Ορκόπουλο και Νικολέτα Βλαβιανού καθώς και τη δημοσιογράφο Αγλαϊα Κυρίτση.

 

Α΄ Εκλογική Περιφέρεια

1.Αναγνώστου Γιάννης, πρόεδρος συνδικάτου οικοδόμων Αθήνας

2.Γεράκη Κατερίνα, δικηγόρος

3.Γκογκάκη Ντίνα, πρόεδρος του συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας

4.Δρογώσης Στάθης, τραγουδοποιός

5.Θεοδωρόπουλος Δημήτρης, μέλος του ΔΣ της ΓΣΕΒΕ

6.Κανέλη Γαρυφαλιά (Λιάνα), βουλευτής

7.Καραλής Γιάννης, αθλητικογράφος

8.Μανιάτη Βίκυ, πρόεδρος Σωματείου εργαζομένων πανελλήνιου αθλητικού Συλλόγου

φυσικής αγωγής

9.Μελά Εύα, πρόεδρος Εικαστικού Επιμελητηρίου Ελλάδας

10.Μιτηκάρη Ελένη, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ

11.Νικολάου Σταμάτης, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, συνεργαζόμενος προερχόμενος από

τις Παρεμβάσεις, αντιπρόεδρος του πανελλήνια ένωση συνταξιούχων εκπαιδευτικών

  1. Πανουτσάκου Βέτα, επόπτρια Δημόσιας υγείας, μέλος ΕΕ ΑΔΕΔΥ, πρόεδρος

Ομοσπονδίας Συλλόγου Υπαλλήλων Αιρετών

  1. Περάκης Αλέκος, Πρόεδρος ΣΕΤΗΠ

14.Σιώρας Ηλίας, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων Ευαγγελισμού

15.Σοφιανός Νικόλαος, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ

16.Στεφανάκης Γιώργος, πρόεδρος συνδικάτου επισιτισμού-τουρισμού

17.Ταβουλάρη Γιώτα, πρόεδρος ομοσπονδίας φαρμάκου

18.Τσούνας Θύμιος, ανθυποπυραγός ε.α πυροσβεστικού σώματος

Εκλογική Περιφέρεια Βόρειου Τομέα

  1. Αγγέλου Γιάννης, συνταγματάρχης ε.α, συνεργαζόμενος
  2. Ανδρουλιδάκης Μανόλης, μουσικοσυνθέτης
  3. Βακάλη Έλσα, ιστορικός
  4. Γεωργιάδου Εύη, χημικός μηχανικός, μηχανικός ασφαλείας, μέλος αντιπροσωπείας του

ΤΕΕ

  1. Ζαχαρόπουλος Νίκος, μέλος γραφείου ΚΣ της ΚΝΕ
  2. Κασσίμης Χρήστος, προερχόμενος από ΛΑΕ
  3. Κατιμερτζόγλου Κώστας, δάσκαλος, ΔΣ Συλλόγου εκπαιδευτικών Σεφέρης
  4. Λίτσιου Βούλα, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
  5. Ντίνος Αποστόλης, γιατρός
  6. Πάκου Βούλα, πρόεδρος εργαζομένων του ΚΑΤ
  7. Παφίλης Θανάσης, κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ
  8. Παπαλυμπέρη Κατερίνα, Πρόεδρος Συλλόγου γονέων και Ένωση γονέων Κηφισιάς
  9. Σκαλούμπακα Χριστίνα, δικηγόρος, πρόεδρος ΟΓΕ
  10. Τσίγκα- Σαραντέα Μαρίνα, πρόεδρος Εθνικού Συμβουλίου κατά των Ναρκωτικών
  11. Χαιρικάκη Ελίνα, δασκάλα μουσικής, ένωση γονέων
  12. Χαραλαμπίδης Γρηγόρης, εκτελωνιστής, ένωση ΕΒΕ Γαλατσίου
  13. Χαλβατζής Σπύρος, αντιπρόεδρος ΔΣ ΣΦΕΑ
  14. Χουρδάκης Χάρης, μέλος συντονιστικής επιτροπής αναπήρων
  15. Φωτόπουλος Θανάσης, πρόεδρος σωματείου Τύπου- χάρτου

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικού Τομέα

  1. Κουτσούμπας Δημήτρης, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
  2. Βασιλοπούλου Δώρα, εργαζόμενη στο ΕΚΕΦΕ Δημόκριτος, μέλος του προεδρείο της

ΟΓΕ, πρόεδρος πολιτιστικού συλλόγου Αιγάλεω

  1. Ζορμπά Ανθή, αντιδήμαρχος Πετρούπολης
  2. Καραγιάννης Νίκος, αντιδήμαρχος Χαϊδαρίου
  3. Καραντούσας Μανώλης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Τροφίμων-Ποτών
  4. Καρανάσιου Ελένη, εργαζόμενη στις κτιριακές υπποδομές πρώην ΟΣΚ, μέλος του ΔΣ

του Σωματείου, δημοτική σύμβουλος Αγίας Βαρβάρας

  1. Καφαντάρη Λίλα, ηθοποιός, αντιπρόεδρος του ΣΕΗ, μέλος ΠΟΘΑ
  2. Κουρέα Μαρία, μέλος του ΔΣ του Συνδέσμου εμποροϋπαλλήλων Αττικής
  3. Παναγιωτακοπούλου Χριστίνα, εκπρόσωπος του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ
  4. Πρωτούλης Γιάννης, μέλος ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
  5. Σιδέρης Γιώργος, νοσοκομειακός γιατρός, ΔΣ ΕΙΝΑΠ, δημοτικός σύμβουλος
  1. Τασιούλας Γιάννης, πρόεδρος ομοσπονδίας Οικοδόμων
  2. Τιμπλαλέξης Γρηγόρης, δικηγόρος, περιφερειακός σύμβουλος Περιστερίου
  3. Τσίτσιου Σταυρούλα, οδοντίατρος

Εκλογική Περιφέρεια Νοτίου Τομέα

  1. Αλεξανδράκης Παύλος, ΓΓ του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
  2. Αράπη Βίκυ, φιλόλογος, πρώην βουλευτής του ΔΙΚΚΗ, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
  3. Βακαλόπουλος Γιάννης, δημοτικός σύμβουλος Καλλιθέας
  4. Βλαβιανού Νικολέτα, ηθοποιός
  5. Βιτάλης Δημήτρης, Χημικός Μηχανικός, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών

Σωματείων Αθήνας

  1. Βουρνάς Δημήτρης, πρόεδρος 15μελούς ΕΠΑΛ Ζωγράφου
  2. Γεωργοπούλου Κανέλλα, αντιδήμαρχος Καισαριανής
  3. Δαβανέλος Αντώνης, συνταξιούχος Ολυμπιακής, συνεργαζόμενος, προερχόμενος από το ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ
  1. Δήμου Γιώτα, βιολόγος, δημοτική σύμβουλος Αγ. Δημητρίου
  2. Ελευθεριάδου Ρούλα, οδοντίατρος, πρόεδρος ποντιακού σωματείου ΚΟΠΑ
  3. Καλαμπαλίκης Θανάσης, πρόεδρος ομοσπονδίας βιοτεχνικών σωματίων Αθήνας,

μέλος προεδρείου ΓΣΕΒΕ

  1. Κατσώτης Χρήστος, βουλευτής
  2. Κορωνάκος Αλέκος, υποπλοίαρχος Πολεμικού Ναυτικού εν αποστρατεία
  3. Κυρίτση Αγλαϊα, δημοσιογράφος, συνεργαζόμενη, πρώην βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ
  4. Μαυρίκος Γιώργος, πρόεδρος Παγκόσμιας Συνδικαλιστικής Ομοσπονδίας
  5. Ορκόπουλος Παύλος, ηθοποιός
  6. Παλιούρας Γιώργος, υποστράτηγος ε.α της ΕΛ.ΑΣ
  7. Ρουτζούνη Ευανθία, μέλος του ΔΣ ΟΜΕ-ΟΤΕ, μέλος του ΔΣ ΠΑΣΕ-ΟΤΕ
  8. Σταμούλης Βασίλης, πρόεδρος ομοσπονδίας κλωστοϋφαντουργίας ιματισμού δέρματος
  9. Χαλιού Ευθυμία, μέλος του προεδρείου του συλλόγου υπαλλήλων Εθνικής Τράπεζας, πρόεδρος του κλαδικού σωματείου χρηματοπιστωτικού
  1. Χαλτσοτάκη Μάγδα, εργαζόμενη στον Τουρισμό
  2. Χιώνης Θοδωρής, μέλος ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ

Α’ Εκλογική Περιφέρεια Πειραιά

  1. Διγενή Σεμίνα, δημοσιογράφος, συνεργαζόμενη
  2. Καρπής Νίκος, αντιπλοίαρχος ε.α του Λιμενικού Σώματος
  3. Μανουσογιαννάκης Γιάννης, συνταξιούχος ναυτεργάτης
  4. Μαρούπας Βαγγέλης, μέλος της ΚΕ, Γραμματέας της Τ.Ε Πειραιά
  5. Μόφορης Γρηγόρης, αυτοαπασχολούμενος, μηχανικός αυτοκινήτων
  6. Ξεκαλάκης Δημήτρης, κοινωνιολόγος, μέλος προσωρινής διοίκησης συλλόγου “Εμείς

που σπουδάσαμε στο σοσιαλισμό”

  1. Παντελάκη Ελπίδα, Γραμ. ΕΕΔΥΕ
  2. Χατζηδάκη Ευτυχία, απόφοιτος Φιλοσοφικής, μέλος ΚΣ της ΚΝΕ

Β’ Εκλογική Περιφέρεια Πειραιά

  1. Αγγελινιάδη Σωτηρία, νηπιαγωγός, περιφερειακή σύμβουλος
  2. Αμπατιέλος Νίκος, γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ
  3. Ευαγγελάκης Θανάσης, πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Μηχανικών Εμπορικού

Ναυτικού, ΔΣ Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας

  1. Μανιάτης Θανάσης, πανεπιστημιακός
  2. Μανωλάκου Διαμάντω, γεωπόνος, βουλευτής
  3. Μαστρολέων Δέσποινα, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
  4. Μπενετάτος Στέλιος, καθηγητής, πρώην δήμαρχος Νίκαιας
  5. Μπουρνάς Δημήτρης, ναυτιλιακός υπάλληλος
  6. Παπαοικονόμου Στέλλα, δικηγόρος
  7. Παπουτσιδάκη Ελευθερία, οδοντίατρος, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Οδοντιάτρων

Πειραιά, μέλος ΓΣ Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας

  1. Πουλικόγιαννης Σωτήρης, πρόεδρος Συνδικάτου Μετάλλου και

Ναυπηγοεπισκευαστικής βιομηχανίας Ελλάδας, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας

Ομοσπονδίας Εργατοϋπαλλήλων Μετάλλου.

Εκλογική Περιφέρεια Ανατολικής Αττικής

  1. Αγγελοπούλου Γιούλη, δημοτικός σύμβουλος Αχαρνών
  2. Γάκιας Παναγιώτης, πρόεδρος παραρτήματος οικοδόμων Μενιδίου
  3. Γερασιμίδου Ελένη, ηθοποιός,
  4. Γκιόκας Γιάννης, δικηγόρος, βουλευτής, υπεύθυνος Γραφείου Τύπου της ΚΕ
  5. Μενεγάκη Ελένη, μέλος ΔΣ συνδικάτου κλωστοϋφαντουργίας-ιματισμού-δέρματος

Αττικής

6.. Παμφίλης Αποστόλης, δημοτικός σύμβουλος Λαυρεωτικής, μέλος της Ένωσης

Επαγγελματιών Βιοτεχνών Λαυρίου

  1. Πασχαλίδου Θεοδώρα, κοινωνιολόγος
  2. Ρεμπάπης Νίκος, μέλος του γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
  3. Σταθόπουλος Στάθης, πρόεδρος συνδικάτου φαρμάκου Αττικής και μέλος του ΔΣ της

Ομοσπονδίας φαρμάκου

  1. Συρίγος Βάλσαμος, μέλος του ΔΣ Εργατικού Κέντρου Λαυρίου, ΔΣ ομοσπονδίας

οικοδόμων

11.Τοπαλιανίδης Βασίλης, μέλος του ΔΣ του Πανελλήνιου Συλλόγου πρωτοβ. Φροντίδας

Υγείας, δημοτικός σύμβουλος Αχαρνών

  1. Τριγάζη Ρούλα, δικηγόρος
  2. Χασιώτης Μιχάλης, λογιστής, ΔΣ πανελλήνιας ομοσπονδίας λογιστών

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Αττικής

  1. Κουμπούρης Δήμος, πρόεδρος πανελλήνιας ομοσπονδίας συνταξιούχων ΙΚΑ
  2. Μενιδιάτη Αλέκα, αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο
  3. Μπακάλης Δημήτρης, αυτοαπασχολούμενος σε οικ. Κατασκευές
  4. Παπαδάτου Αγγελική, καρδιολόγος στο πρωτοβάθμιο εθνικό δίκτυο Υγείας
  5. Παπασταύρου Κύριλλος, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, διευθυντής του Ριζοσπάστη
  6. Χριστίδης Σταύρος, εργαζόμενος στα ΕΛΠΕ, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου

Ελευσίνας

Αυτές οι υποψηφιότητες του ΜεΡΑ 25